Zavolejte nám +420 457 976 631
Napište nám info@akcni-zajezdy.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OMÁN A DUBAJ

PERLA LUXUSU A ZEMĚ POHÁDKY

Kód zájezdu: OM324-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / pouštní kemp

Letecky
Cena od 45 990 Kč

Země pohádky Tisíce a jedné noci. Poleťte s námi do jedné z nejhezčích zemí Arábie Ománu, kde není jen poušť, ale i krásné hory, spontánně rostoucí zeleň a města s novou moderní arabskou architekturou. Dále si prohlédneme mekku arabského luxusu – Dubaj, a to jak starou část s tradičními trhy zlata či koření, tak nové mrakodrapy, obrovské luxusní obchody, hotely či umělé ostrovy.Muscat – Quriyat – Wadi Dayqah – Bimmah – Wadi Shab – Al Kamil – hrad Jabreen – Bahla – Al Hamra – Nizwa - Dubaj Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
OM324-19-1 od: 17.11.2019
do: 26.11.2019
zobrazit 8 45 990 Kč Odjeto
KódOM324-19-1
Termínod: 17.11.2019 do: 26.11.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - snídaně45 990 Kč
Odjeto

Země pohádky Tisíce a jedné noci. Poleťte s námi do jedné z nejhezčích zemí Arábie Ománu, kde není jen poušť, ale i krásné hory, spontánně rostoucí zeleň a města s novou moderní arabskou architekturou. Dále si prohlédneme mekku arabského luxusu – Dubaj, a to jak starou část s tradičními trhy zlata či koření, tak nové mrakodrapy, obrovské luxusní obchody, hotely či umělé ostrovy.

Muscat – Quriyat – Wadi Dayqah – Bimmah – Wadi Shab – Al Kamil – hrad Jabreen – Bahla – Al Hamra – Nizwa - Dubaj


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den zájezdu
Přílet do Ománu. Začátek prohlídky hlavního města MUSCAT, návštěva hlavní mešity Velká mešita sultána Quaboose, která byla dokončena a slavnostně otevřena Jeho Veličenstvem v roce 2001. Je to velkolepé dílo až pro 20 tis. věřících, interiér je obložený mramorovými kachlemi, velký pozlacený křišťálový lustr i 21 tun vážící ručně dělaný perský koberec. Odpoledne odpočinek v hotelu.

3. den zájezdu
Odjezd podél pobřeží Ománského zálivu do Suru. QURIYAT (mezi Muscat a Quriyat vede ještě silnice vnitrozemím), oblast mnoha různých vesnic, jedna z nejznámějších wadi v Ománu – WADI DAYQAH, podél ní dříve vedla stezka pro zvířata zásobující střed země. Zastávka u propadliny BIMMAH, přírodní jev, který vznikl propadem stropu podzemní jeskyně. Možnost koupání na krásných plážích s úžasným bílým pískem (Tiwi – White Beach aj.), skalnaté pobřeží, ústí soutěsek Wadi Shab a Wadi Tiwi. WADI SHAB, snad nejkrásnější v Ománu. Staré město SUR, město námořníka Sindibáda, významný přístav rozložený v laguně, loděnice, stále se zde ještě vyrábí dřevěné tradiční lodě. RAAS AL HADD – pláž, kam pravidelně připlouvají želvy, aby zde nakladly svá vejce. Nocleh v hotelu.

4. den zájezdu  
Pokračujeme do vnitrozemí. Město AL KAMIL se starými strážními věžemi. WADI BANI KHALID, další z krásných wadi, kde je po celý rok voda, kolem jsou úrodné plantáže a vesnice. Kolem řečiště a jezírek lze projít po jejich okrajích, cestách a můstcích. Výlet do arabské pouště, nocleh v pouštním kempu.

5. den zájezdu  
HRAD JABREEN
, impozantní pouštní hrad jeden z nejkrásnějších v zemi ležící v pusté pláni a za ním horský masív Jebel Akhdar. BAHLA, město hrnčířů s rozsáhlou pevností, horské městečko AL HAMRA, krásné tradiční domky z hliněných cihel. Oblast pohoří JEBEL AKHDAR, překládá se jako „zelené hory“ je nádherná, nejvyšší vrcholy dosahují 3000 m n.m. Nocleh v hotelu.

6. den zájezdu  
NIZWA
, nádherné zelení obklopené město s funkčním zavlažovacím systémem, zajímavé tržiště, mešita. Další impozantní pevnost s 40 m vysokou věží s krásným výhledem na město a okolí. BIRKAT AL MAWZ, zbytky původních obydlí v podhůří Jebel Shams. Návrat na ubytování do Muscatu.

7. den zájezdu  
MUSCAT, prohlídka hlavního města Ománu, moderní nově vybudovaná Královská opera s výbornou akustikou, staré tržiště Mutrah souk, kde můžete obdivovat typická jemná kadidla, tradiční stříbrné zbraně, koření či šátky. Muzeum Bait Al Zubair, pevnost Jalali a Mirani, staré opevnění aj.

8. den zájezdu
Odlet do Dubaje. DUBAJ – prohlídka starého města, palác vládnoucího šejka, pevnost Al Fahidi, historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi. Přes záliv CREEK přejezd typickou dřevěnou lodičkou Abra do části Deira, kde jsou dva velmi zajímavé trhy – trh se zlatem a trh s kořením. Ubytování v hotelu.

9. den zájezdu  
Pokračování prohlídky DUBAJE, moderní části, centrum Sheikh Zayed Road se slavnými mrakodrapy, nejvyšší stavba světa Burj Khalifa. Největší obchodní centrum Mall of Emirates, uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy, sedmi hvězdičkový hotel Buj Al Arab, největší mešita města Blue Mosque. Nocleh.

10. den zájezdu  
Odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Dubaj – Muscat, Muscat – Dubaj, Dubaj – Praha vč. letištních poplatků
  • 8x ubytování (7x hotel, 1x pouštní kemp)
  • 8x snídani
  • dopravu po Ománu dle programu
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vízum do Ománu (cca 20 OMR, platba na letišti) 
  • vstupné
  • fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • komplexní pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 900 Kč

Nástupní místa

17.11. - 26.11. Odjezd L2

Orientační ceny vstupného

Jízda vlakem po palmovém ostrově Palm Jumeirah – 15 AED
Jízda na člunu abra – 2 AED
Vstupné do navštívených objektů - muzeí, vstupné je velmi levné (cca 1 - 2 AED / os.) není zahrnuto v ceně zájezdu.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je 30-40 USD + fakultativní výlety. Na bakšišné pro místní průvodce a řidiče - 25 USD - bude vybírat průvodce předem a rozdělovat na místě dle poskytnutých služeb.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 457 976 631 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací