Zavolejte nám +420 457 976 631
Napište nám info@akcni-zajezdy.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA

STŘEDOAMERICKÁ MOZAIKA

Kód zájezdu: CR319-19 Počet nocí: 18 Strava: snídaně Ubytování: turistický hotel, penzion

Letecky
Cena od 71 490 Kč

Střední Amerika, to jsou země uzavřené mezi Atlantickým a Tichým oceánem, nejrozmanitější oblasti naší planety. V nejužším místě amerického mostu leží skutečný poklad Střední Ameriky - Kostarika, Panama, Nikaragua - tropický ráj zvířat a rostlin. Země s nekončícím množstvím biotopů, království pozemského i podmořského života, domov vulkánů dosahujících závratných výšek, které na vše dohlíží. Vůně kostarické kávy vytváří dokonalou symbiózu s chutí panamských banánů a karibských koktejlů na… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
CR319-19-1 od: 09.03.2019
do: 28.03.2019
18 71 490 Kč Odjeto
CR319-19-2 od: 22.11.2019
do: 11.12.2019
zobrazit 18 71 490 Kč Na dotaz
KódCR319-19-1
Termínod: 09.03.2019 do: 28.03.2019
Nástupní místa -
Počet nocí18
dospělá osoba - snídaně71 490 Kč
Odjeto
KódCR319-19-2
Termínod: 22.11.2019 do: 11.12.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí18
dospělá osoba - snídaně71 490 Kč
Na dotaz

Střední Amerika, to jsou země uzavřené mezi Atlantickým a Tichým oceánem, nejrozmanitější oblasti naší planety. V nejužším místě amerického mostu leží skutečný poklad Střední Ameriky - Kostarika, Panama, Nikaragua - tropický ráj zvířat a rostlin. Země s nekončícím množstvím biotopů, království pozemského i podmořského života, domov vulkánů dosahujících závratných výšek, které na vše dohlíží. Vůně kostarické kávy vytváří dokonalou symbiózu s chutí panamských banánů a karibských koktejlů na plážích panamských korálových ostrovů Bocas. To vše završuje koloniální atmosféra svébytné Granady v Nikaraguy a nezapomenutelný Panamský průplav.

Managua – Granada – San Juan Del Sur – Rivas – NP Rincón de La Vieja – NP Monteverde – Tilarán – San José – NP Volcan Irazú – NP Braulio Carrillo – La Pavona – NP Tortuguero – Moinu – Puerto Viejo – NP Cahuita – Manzanillo – Almirante – Bocas Del Toro – Panama City


1. den zájezdu
odlet z Prahy do MANAGUY, nocleh.

2. den zájezdu 

přejezd do GRANADY - navštívíme koloniální perlu střední Ameriky, město, které je nejstarší v celé Střední Americe. Projdeme se po Calle de Calzada zdobené fasádami starých granadských domů, objevíme kouzlo starobylého kláštera Convento de San Francisco, vystoupáme na vyhlídkovou věž kostela La Merced a dojdeme až na nábřeží obřího Nikaragujského jezera. V podvečer, dle aktuálních podmínek, vyjedeme až ke kráteru činné sopky MASAYA.

3. den zájezdu 
přejezd do kdysi ospalého rybářského městečka SAN JUAN DEL SUR na břehu Pacifiku, které je dnes oblíbeným prázdninovým letoviskem. Leží v bujném údolí řeky, která protéká městem až na pláž tvořenou tmavým pískem, uzavřenou mezi dvěma útesy, s úchvatnými západy slunce. Cestou se zastavíme v půvabném městečku RIVAS se starým koloniálním kostelem.

4. - 5. den zájezdu
Dopoledne přejedeme hranici do Kostariky, vstříc zdejším proslulým přírodním parkům. Dopoledne si ještě zrelaxujeme v termálních pramenech. První NP RINCÓN DE LA VIEJA nás hned zrána překvapí suchou krajinou savan s vřícími bahenními jezírky a mini vulkány. Jelikož se nacházíme v oblasti činné sopky, není náhodou, že tu můžeme vidět časté lávové proudy. Při našich procházkách se možná setkáme i s národní kostarickou květinou - purpurovou orchidejí. Odpoledne nás čeká přejezd do NP MONTEVERDE.

6. den zájezdu 
Hned ráno navštívíme oblast prastarého mlžného horského lesa v NP MONTEVERDE - ráj ornitologů (vzácný výskyt ptáků kvesalů). Zažijeme neopakovatelnou lehkou túru po stezce Sendero el Puente, jejíž část tvoří 100 m visutý most v korunách stromů, dojdeme k vodopádu San Luis. Odpoledne lze navštívit Zahradu orchidejí se 450 druhy včetně těch nejmenších na světě, chráněnou stanici s množstvím hadů a žab nebo Motýlí zahradu s mravenčí kolonií. Pro zájemce se nabízí tajuplná noční exkurze, při které můžete pozorovat sklípkany, netopýry či tukany.

7. den zájezdu 
Přejezd kolem jezera ARENAL přes městečko TILARÁN do LA FORTUNY přímo pod majestátním vulkánem ARENAL (1 633 m), cestou zastávka na vyhlídce MIRADOR 1968 s vyhlídkovým okruhem, popř. pro zájemce 70 m vysoký vodopád CATARATA DE LA FORTUNA s možností koupání.

8. den zájezdu 
V poznávání typických kostarických sopek budeme pokračovat dobře přístupným vulkánem POÁS (2 708 m) ve stejnojmenném národním parku. Vyvezeme se téměř až k hlavnímu kráteru vyplněnému tyrkysovou vodou, z níž vystupují siřičité plyny. Za doprovodu kolibříků se projdeme krajinou horského mlžného lesa mezi kapradinami a broméliemi k laguně Botos. Cestou dolů budeme míjet kávové plantáže oblasti HEREDIA a je tedy nutností absolvovat jednu z tzv. coffee tours, jejíž součástí je i ochutnávka vynikající čokolády. Večer se ubytujeme v hlavním městě Kostariky SAN JOSÉ uprostřed Centrálního údolí, které je obklopeno ze všech stran horami s vulkány (3 noci).

9. den zájezdu 
Dopoledne vyrazíme k nejvyšší kostarické sopce, do NP VOLCAN IRAZÚ (3 432 m), vyjedeme až na vrchol, kde se projdeme kolem hlubokého kráteru (občas mezi dunami šedivého popela), odkud je za jasných dní vidět až na pobřeží Karibiku i Pacifiku, pozdní odpoledne věnujeme prohlídce hlavního města SAN JOSÉ, kde navštívíme pěší zónu, tržiště Mercado Central a v centru města uvidíme nejelegantnější budovu ve městě Teatro Nacional.

10. den zájezdu 
Ze San José pojedeme kolem stále činné sopky TURRIALBA (3 340 m) k nejvýznamnějšímu archeologickému nalezišti v Kostarice GUAYABO (stavby z období 300-700 let n. l.) s podzemními akvadukty. Odpoledne dokončíme prohlídku hlavního města - můžeme navštívit i moderně upravené muzeum předkolumbovského zlata nebo největší sbírku jadeitů na americkém kontinentě.

11. den zájezdu 
Cestou ke karibskému pobřeží budeme projíždět panenským tropickým pralesem v NP BRAULIO CARRILLO až do maličkého říčního přístavu LA PAVONY, kde nás čeká plavba lodičkou po řece Suerte mezi mangrovovými porosty NP TORTUGUERO až do stejnojmenné vesničky izolovaného přírodního parku proslulého jako hnízdiště karety obrovské. Park je domovem krokodýlů, ary zelené, 160 druhů savců nebo také kapustňáka. Prozkoumáme místní pláž a vesnici, která připomíná bujnou tropickou zahradu, budeme obdivovat vysoké palmy sklánějící se nad dřevěnými domky a ochutnáme tradiční karibskou kuchyni s čerstvými rybami.

12. den zájezdu
Dopoledne plavba po hlavním vodním kanálu s pozorováním vodní fauny a vegetace divokého mokřadu do MOINU a poté přejezd pobřežím Karibiku do oblasti PUERTO VIEJO zahalené tajemnem afro-karibských osadníků. Po cestě zastávka u mořské rezervace NP CAHUITA - procházka po stezce lemující pobřeží, kde se můžeme setkat s lenochody, nosály či jasně modrými obřími motýly morfo, a zároveň se vykoupeme na některé z bílých pláží.

13. den zájezdu
PUERTO VIEJO
- volný den, odpočinek na plážích Playa Chiquita nebo Playa Negra, šnorchlování na Punta Uva, pro ty aktivnější možnost zapůjčení kola a projížďky podél moře do vesnice MANZANILLO s pozorováním opic a motýlů. Večer pozorování západu slunce za zvuku reggae hudby, ochutnávka banánového chleba nebo papajového džusu.

14. - 17. den zájezdu 
Přejezd hranice do Panamy, náš kostarický bus končí v přístavu ALMIRANTE, potom přesedneme na vodní taxi, které nás dopraví na nejkrásnější ostrovy Panamy BOCAS DEL TORO - Galapágy 21. století. Následujících pár dnů je určeno k lenošení na plážích, šnorchlování mezi barevnými rybkami a užívání si Karibiku. Kdo bude chtít, může se vydat na prozkoumání vesniček původního kmene Ngobe-Buglé, na sousedních ostrovech. Přeletíme do PANAMA CITY.

18. den zájezdu
Ranní prohlídka města PANAMA CITY - kosmopolitní křižovatka národů na březích Pacifiku. Čeká nás projížďka městem a návštěva proslulého zázraku techniky - PANAMSKÉHO PRŮPLAVU, který spojuje Atlantický a Tichý oceán. Tichomořskou plavební komoru uvidíme z vyhlídky MIRAFLORES.

19. - 20. den zájezdu 
Dokončení prohlídky Panama City, transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-Managua a Panama City-Praha vč. letištních tax a poplatků
  vnitrostátní přelet Bocas del Toro - Panama City vč. let. tax a poplatků
  transfery minibusem, místním autobusem, lodí
  18x ubytování v turistických hotelech a penzionech latinskoamerického standardu – 2lůžk. pokoje
  18x snídani
  ochutnávka kávy a čokolády
  průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • vstupní a výstupní poplatky (cca 50 $)
 • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“ 

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 7000 Kč (povinné při nedoobsazení)
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1300 Kč

Nástupní místa

09.03. - 28.03. odjezd L2, L3
22.11. - 11.12. odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek doporučujeme na vstupy minimálně 500-600 USD

Očkování

Velmi často, někdy i ze dne na den, se mění nařízení o povinném očkování proti žluté zimnici. V tuto chvíli není povinné se nechat očkovat proti žluté zimnici, avšak kostarická strana toto nařízení velmi často mění ve vztahu k Panamě. Proto velmi doporučujeme se nechat očkovat včas proti žluté zimnici pro případ, že by došlo ke změně nařízení jen pár dnů před odletem.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 457 976 631 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací